#title-text{ color:yellow; }

ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-آمریکا

انواع ویزای آمریکا

آمریکا برای بسیاری از مردم جهان همچون سرزمین آرزوها و رویاها است؛ کشوری که در ان می توانند با تلاش و پشتکار امنیت شغلی و اقتصادی را تجربه کنند. آمریکا دارای ویزاهای متعددی است و می توان از راه های قانونی گوناگون به این کشور سفر نمود یا  اقامت آن را دریافت کرد.

ویزاهای آمریکا را می توان به دو دسته ویزای مهاجرتی و ویزاهای غیر مهاجرتی تقسیم نمود که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه برخی از انواع ویزاهای مهم آمریکا معرفی می شوند:

 

ویزاهای غیر مهاجرتی

ویزای توریستی

از پرطرفدارترین ویزاهای غیر مهاجرتی، ویزای توریستی این کشور است که در دو نوع ویزای B1  و B2  هستند.

 

ویزای B1 برای افرادی صادر می شود که با اهداف زیر قصد سفر به آمریکا را دارند:

 

مدت زمان این ویزا معمولاً 3 ماه است.

ویزای B2  برای افرادی صادر می شود که با اهداف زیر قصد سفر و اقامت در کانادا را دارند:

 

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی که به دو نوع ویزای F1 و F2 تقسیم می شود برای افرادی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی این کشور را دارند. حداقل زمان اعتبار این نوع ویزا یک سال است و دانشجویان اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت. ویزای F1 برای شخص متقاضی و ویزای F2 برای افراد همراه وی صادر می شود.

 

ویزای تجاری آمریکا

این نوع از ویزا برای بازرگانانی صادر می شود که قصد ایجاد روابط تجاری (صادرات و واردات) با آمریکا را دارند. این ویزا که اصطلاحاً به آن E1 گفته می شود جهت گسترش تبادلات تجاری صورت می گیرد.

 

ویزاهای مهاجرتی

اقامت آمریکا از طریق وابستگان درجه یک

در این نوع ویزا امکان دریافت اقامت برای افرادی وجود دارد که یکی از بستگان درجه یک وی در آمریکا سکونت دارد. متقاضی این نوع ویزا باید هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد و از لحاظ مالی به کمک های دولتی وابسته نباشد.

 

اقامت آمریکا برای افراد نابغه

این ویزا برای افرادی صادر می شود که دارای توانایی ها و قابلیت های ممتازی هستند در امور ورزش، هنر، علم و تجارت هستند.