ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-دانشجویی-آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا

اکثر شهروندان غیر آمریکایی که در نظر دارند در آمریکا تحصیل کنند ویزای دانشجویی (غیر مهاجرتی) دریافت خواهند کرد؛ اما گاهی اوقات انواع دیگر ویزا برای تحصیل در آمریکا صادر می شود.

آمریکا سومین کشور پرجمعیت جهان و سومین کشور پهناور جهان است و دانشجویان ایرانی ساکن در آمریکا در رتبه بیست و پنجم از نظر تعداد قرار دارند. باید بدانید که تحصیل در آمریکا برای شما موراد زیر را به ارمغان خواهد آورد:

به عنوان یک دانشجوی اینترنشنال، شما نیاز به ویزای برای  ورود به ایالات متحده آمریکا دارید حتی اگر زمان بسیار اندکی را بخواهید در آمریکا بگذرانید. ویزاهایت حصیلی ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان بین المللی توسط سازمان USCIS صادر و تنظیم می شود و دانشجویان ملزم به رعایت شرایط تحصیل در آمریکا می باشند.

 

انواع ویزای دانشجویی

ویزاهای دانشجویی به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

 

ویزای F-1

دانشجویان بین المللی بعد از گرفتن پذیرش از موسسات آمریکا به ویزای F-1 که ویزای تحصیلی آمریکا و غیر مهاجرتی است نیاز دارند. برای دریافت این نوع ویزا می بایست فرم های تقاضا تکمیل شوند، هزینه های مربوط به آن پرداخت شوند و در نهایت مصاحبه ای در این رابطه انجام پذیرد.

در این صورت سازمان مسئول، یک پروفایل به نام SEVIS برای متقاضی صادر می کن. این پروفایل برای گرفتن ویزای F-1 ضروری است. از مزایای ویزای F-1 این است که دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته را به کار دانشجویی ان هم در محیط دانشگاه اختصاص دهد. ویزای F-2 برای همسر یا فرزندان فرد دانشجو صادر می شود. 

 

ویزای J-1

J-1 نوعی از ویزای تحصیلی آمریکا است و برای آن دسته از افرادی صادر می شود که برای تبادلات فرهنگی به آمریکا می آیند و یا از طرف کشور مبدأ حمایت مالی شده اند. دانشجویان با ویزای J-1 می توانند 18 ماه آموزش دانشگاهی داشته باشند. ویزای  J-2 مربوط به همسر یا فرزندان فردی هستند دارای ویزای J-1 بوده و با این نوع ویزا می توانند در امریکا تحصیل کنند.

 

ویزای M-1

ویزای M-1 به دانشجویانی اعطا می شود که در دوره های کاری ثبت نام کرده باشند. داشتن این نوع ویزا به معنی اجازه کار در امریکا نخواهد بود. همچنین ویزای M-2 برای همسر و فرزندان فردی هستند که دارای ویزای M-1 است.

 

مدارک لازم

 

نامه پذیرش دانشگاه در کشور آمریکا I20 نام دارد که اخذ این نامه برای دریافت روادید الزامی است و برای صدور آن مدارکی لاز می باشد. مدارک لازم عبارتند از:

 

 

به طور کلی دانشجویان متقاضی ویزا باید 5 مرحله را برای دریافت ویزا طی کنند: