#title-text{color:white;}

ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-مهارتهای-خاص

ویزای مهارت های خاص

ویزای مهارت­ های خاص آمریکا که به ویزایO  معروف است برای افرادی در نپر گرفته می شود که دارای توانایی های فوق العاده در رشته های هنری، آموزشی، ورزشی،  علوم و تجارت هستند. همچنین افرادی که در سطح ملی یا بین المللی توانسته اند رکوردی را برای خود به ثبت برسانند و در تلویزیون و رسانه ها منعکس شده باشد می توانند از این ویزا استفاده کنند.

 

ویزای مهارت خای خاص به دو گروه تقسیم بندی می شود:

ویزای O-1 : برای افرادی در نظر گرفته می شود که دارای توانایی فوق العاده خاص در زمینه علوم، ورزش، هنر و آموزش هستند. ویزای O-1 دارای دو گروه هستند:

O-1A: همان طور که گفته شد مخصوص افرادی است که دارای توانایی های خاص و منحصر به فرد در زمینه علوم، آموزش، تجارت و ورزش هستند. 

ویزای O-1B : این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و صنعت تلویزیون سابقه ی درخشانی دارند.

برای دریافت این نوع ویزا متقاضی باید ثابت کند که در بالاترین سطح شغلی، آموزش، کسب و کار، ورزش و هنر قرار دارد.

این ویزا به متقاضیان این فرصت را می دهد تا زمانی که پرونده مهاجرتی آن ها از سوی سازمان مهاجرت آمریکا بررسی می شود در آمریکا بمانند و حتی در صورت انقضای ویزا، آن را تمدید نمایند.

کسانی که این نوع ویزا را دریافت می نمایند در صورتی که هم چنان مشغول به کار باشند و ویزای آن ها منقضی شده باشد می توانند جهت تمدید ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای O2:

افرادی که ویزای O1 دریافت کرده اند، می توانند همکاران و کارکنان خود را جهت همراهی در پروژه های هنری، نمایشی، ورزشی و تولیدات تلویزیونی به آمریکا ببرند. این افراد باید توانایی هایی خاص در زمینه هنر، علوم، آموزش، تجارت و یا ورزش داشته باشند.