ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-ازدواج-آمریکا

ویزای ازدواج در آمریکا

یکی از راه های مخهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا، اخذ ویزای نامزدی و ویزای ازدواج است. ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا در واقع ویزایی هست که در اثر رابطه داشتن با زوج یا زوجه ای است که شهروند آمریکا می باشد؛ ولی به دلیل ماهیت این این دو نوع ویزا با هم تفاوت هایی دارند.

ویزای نامزدی آمریکا (K1)

مهم ترین و عمده ترین تفاوت این دو ویزا در این هست که ویزای نامزدی آمریکا فقط توسط شهروندان آمریکایی و برای نامزد خارجی آنان قایل درخواست است. ویزای K1 یا همان ویزای نامزدی برای افرادی صادر می شود که هنوز عقد رسمی نکرده اند و یکی از آنان شهروند آمریکا است. در این موارد شخص متقاضی باید فرم I-129 را در دفتر USCIS برای نامزدش تکمیل کند تا بتواند نامزدش را با ویزای K1 به آمریکا بیاورد. توجه داشته باشید که در این صورت زوجین باید ظرف 90 روز پس از ورود، عقد رسمی کنند و برای گرفتن گرین کارت اقدام نمایند. همچنین فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت با ویزای K2 را دارند.

ویزاهای K1 صرفاً برای شهروندان آمریکا است. مدت زمان آن 6 ماه است و شخص حتماً باید طی 90 روز ازدواج رسمی کند. در غیر این صورت باید خاک آمریکا را ترک نماید.

مدارک لازم برای متقاضیان ویزای K1

  1. تکمیل فرم غیر مهاجرتی نامزدی D-160
  2. پاسپورت معتبر
  3. گواهی طلاق یا فوت همسر سابق (هر دو نامزد)
  4. گواهی سوء پیشینه
  5. معاینات پزشکی
  6. مدارک پشتیبانی مالی فرم I-134

 

ویزای ازدواج K3

اگر شهروند آمریکایی خارج از آمریکا با شخصی که تبعه ی آمریکا نیست؛ ازدواج کرده باشد می تواند همسرش را از طریق این ویزا به آمریکا ببرد. در این مورد شخص باید فرم I-130 را در دفتر اداره مهاجرتی امریکا دفتر USCIS تکمیل کند. مدت زمان اخذ این ویزا بین 6 ماه تا یک سال است. از مهم ترین مسائلی که در اخذ این نوع ویزا اهمیت دارد این است که زوج و زوجه بتوانند ثابت کنند که ازدواج آنان سوری نبوده و در آینده قصد زندگی مشترک دارند.

واجدین شرایط ویزای K-4

در صورتی که همسر یک شهروند آمریکایی فرزندی زیر ۲۱ سال داشته باشد و ازدواج هم نکرده باشد ویزای K-4 به او تعلق می گیرد.

بچه هایی که واجد شرایط ویزای K-3 هستند ویزای تحت عنوان K-4 را می گیرند. هم ویزای K-3 و هم ویزای K-4 به متقاضی این فرصت را می دهند تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی آن ها از سوی سازمان مهاجرت آمریکا بررسی می شود در آمریکا بمانند.

به این نکته باید توجه داشت که طبق قوانین سازمان مهاجرتی آمریکا فردی که با یک شهروند آمریکایی خارج از کشور آمریکا ازدواج می کند برای اخذ ویزای K-3 باید از کشوری که در آن ازدواج کرده اند اقدام کنند.