ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-توریستی-انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب­ترین انواع ویزای این کشور محسوب می شود و به افرادی تعلق می گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می خواهند به این کشور سفر کنند. نکته مهم در دریافت ویزای توریستی انگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در روز مصاحبه برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد.

برای گرفتن وقت از سفارت انگلستان در تهران، لازم است فرم تقاضای ویزای انگلستان را تکمیل نمایید. این فرم  به صورت آنلاین در وب سایت سفارت انگلیس قرار دارد. پس از انجام مراحل آنلاین، وقت سفارت انگلیس، تعیین می گردد و به آدرس ایمیلی که متقاضی در هنگام ثبت نام وارد کرده است؛ ایمیلی به صورت خودکار از سوی سفارت ارسال می شود که وقت سفارت در آن اعلام شده است.  توجه داشته باشید که در وقت تعیین شده حضور فرد متقاضی جهت ارائه کامل مدارک، پرداخت هزینه ویزا و انجام انگشت نگاری ضروری است.

داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، استرالیا و آمریکا می تواند برای دریافت ویزا مفید باشد. در صورتی که متقاضی جهت اقامت خود دعوتنامه از فردی که در انگلستان زندگی می کند نداشته باشد باید رزرو هتل ارایه نماید. متقاضیانی که قبلاً ویزای انگلستان نداشته اند فقط می توانند برای ویزای 6 ماهه اقدام نمایند. اما افرادی که در 10 سال گذشته حداقل یک ویزای توریستی 6 ماهه داشته اند می توانند برای ویزای چند بار ورود اقدام نمایند. همچنین متقاضیانی که قبلاً ویزای دو ساله داشته اند می توانند برای ویزای 5 ساله اقدام کنند. لازم به ذکر است صدور ویزاهای فوق بر اساس صلاحدید افسر ویزا بوده و ممکن است مدت ویزا کمتر شود. در هر دو صورت هزینه پرداختی به سفارت قابل استرداد نخواهد بود.