ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-تحصیلی-انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان به دلایل مختلف متقاضیان بی شماری را از سرتاسر دنیا راهی بریتانیا می کند. ادامه تحصیل در انگلیس در مدارس و دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است. اولین قدم برای تحصیل در انگلستان اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این کشور است و سپس ویزای تحصیلی انگلستان از اداره مهاجرت و کنسولگری این کشور برای فرد متقاضی صادر می شود. اعتبار دانشگاه های انگلستان در دنیا بسیار بالا است و سهم این کشور در تولید علم در دنیا 8 درصد است.

 

ویزای دانشجویی به دو دسته اصلی تقسیم می شود:

ویزای TIER 4

این ویزا برای کسانی صادر می شود که قصد تحصیل برای مقاطع مختلف تحصیلی در مدرسه و یا دانشگاهی در انگلستان را دارند. متقاضیان این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود در انگلیس باید درخواست صدور CAS LETTER به دانشگاه نمایند CAS LETTER نامه ای از طرف دانشگاه می باشد که جزئیات تحصیلی شما و کدهای مورد نیاز برای ویزا در آن قید شده است. پس از دریافت این نامه متقاضی می تواند نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نماید.

توجه داشته باشید هزینه بیمه (IHS) در حین واریز وجه ویزا به مبلغ ویزای درخواستی اضافه خواهد شد. این هزینه پس از تکمیل فرم آنلاین به صورت اتوماتیک محاسبه می گردد و در صورت عدم صدور ویزا توسط سفارت انگلیس بازگردانده می شود.

 

ویزای SHORT-TERM STUDY

این ویزا برای گذراندن دوره های تحصیلی کمتر از یک سال مانند دوره زبان و یا دوره های فرصت مطالعاتی صادر می شود. متقاضیان این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا موسسه مورد نظر می توانند جهت اخذ وقت سفارت اقدام نمایند و نیاز به نامه CAS ندارند. توجه داشته باشید هزینه بیمه (IHS) در حین واریز وجه ویزا به مبلغ ویزای درخواستی اضافه خواهد شد. این هزینه پس از تکمیل فرم آنلاین به صورت اتوماتیک محاسبه می گردد و در صورت عدم صدور ویزا توسط سفارت انگلیس بازگردانده می شود. کسانی که قصد شرکت در دوره های علمی بسیار کوتاه مدت (مثلاً ۱۰ روزه) از طرف دانشگاه را دارند باید ویزای STUDY VISIT اقدام نمایند که شرایط آن مانند ویزای توریستی می باشد.