ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-ایتالیا

ویزای ایتالیا

ایتالیا نام کشور کوچکی در جنوب اروپا است که به دلیل شباهت نقشه اش به چکمه به عنوان کشور چکمه ای شناخته می شود. ایتالیا به دلیل قدمت طولانی، فرهنگ غنی و تاریخ پر فراز و نشیب، یکی از مقاصد اصلی گردشگران بسیاری است و چهارمین کشور پر جمعیت قاره سبز شناخته می شود.

ایتالیا یکی از هم پیمانان معاهده شنگن است و کلیه افرادی که قصد دارند به این کشور سفر کنند باید با مراجعه به سفارت ایتالیا در تهران و با توجه به هدف سفر خود، نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب نمایند.

 

انواع ویزاهای ایتالیا

ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا برای اقامت حداکثر 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه جهت سفر به حوزه شنگن صادر می شود؛ مشروط بر این که مقصد اصلی سفر «ایتالیا» باشد. انواع ویزاهای ایتالیا عبارتند از:

 

برای ارائه مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت ایتالیا دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید. بررسی اولیه مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می کشد و ممکن است پاسخ قطعی سفارت ایتالیا نسبت به درخواست متقاضی چند هفته­ ای هم بیشتر زمان ببرد.

 

چطور برای ویزای ایتالیا اقدام کنیم

اولین مرحله برای درخواست ویزای ایتالیا، پر کردن فرم تقاضای ویزا می باشد. فرم سفارت ایتالیا را می ‌توانید از سایت فارسی سفارت در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت ایتالیا در تهران دریافت کنید. برای اینکه وقت سفارت ایتالیا بگیرید، باید به صورت آنلاین اقدام کنید. سایت www.italianembassy.ir تمام وقت ‌های موجود آینده سفارت ایتالیا را فهرست نموده و می‌توانید از بین وقت‌های موجود، تاریخ موردنظرتان را انتخاب کنید. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت ایتالیا برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای ایتالیا حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید. تصمیم سفارت در مورد ویزای ایتالیا بستگی به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.