ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 مدارک-ویزای-ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای سفارت ایتالیا

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایتالیا را می توان در سه گروه تقسیم بندی نمود که طی فرایند بررسی درخواست تا صدور ویزا باید ارائه شوند. در ادامه مدارک لازم برای هر مرحله از فرایند صدور ویزای ایتالیا شرح داده می شود:

 

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

مدارک لازم برای سفارت ایتالیا که باید در وقت ملاقات تعیین شده علاوه بر فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

1. گذرنامه

 

توجه: اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد.

 

2. شماره تماس متقاضی

3. دعوتنامه و مشخصات کامل دعوت کننده (در صورت وجود)

 

مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه

1. کپی صفحاتی از گذرنامه که گذرنامه مهر ویزا خورده اند.

2. ترجمه اصل شناسنامه

3. دو قطعه عکس رنگی

 

توجه: ویژگی‌های ضروری عکس برای ویزا: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

 

4. اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی

 

5. شرح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

 

توجه: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت ایتالیا ارائه شود.

 

6.  ترجمه‌ی سند مالکیت

7. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا

8. رزرو هتل در یک یا چند شهر ایتالیا برای کل مدت اقامت

9. بیمه مسافرتی

 

توجه: متقاضیان ویزای ایتالیا باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در ایتالیا نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در ایتالیا انجام دهد.

 

مدارک لازم برای سفر به ایتالیا بعد از تایید درخواست ویزای شما:

1. بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت

2. کل مبلغ ویزا

3. بلیط رزرو رفت و برگشت هواپیما به همراه اصل و کپی

 

نکاتی ضروری درباره درخواست ویزای ایتالیا

اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید مجزا فرم ویزای ایتالیا را پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌نگاری می‌شوند. از کلیه‌ی مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت ایتالیا می‌ماند.

 

زمان و هزینه صدور ویزای ایتالیا

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزای ایتالیا معمولا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما نزد سفارت ایتالیا باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می‌دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید.