ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-انگلستان

آشنایی با کشور انگلیس

انگلستان بزرگترین و مهمترین کشور بریتانیا است و شهر لندن پایتخت اروپا محسوب می شود. انگلیس مجموعه‌ای از فرهنگ‌های متفاوت است. در طول سال‌های گذشته افراد زیادی از ملیت‌های گوناگون به ویژه هندی، بنگلادشی و چینی به این کشور مهاجرت کرده‌اند و لندن، بیشتر شبیه به شهری چند ملیتی است تا شهری انگلیسی. تاریخ و فرهنگ منحصر به فرد باعث شده است تا گردشگران بسیاری از طریق تورهای انگلستان راهی این سفر شوند. در این راستا اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید پیش از سفر به این کشور از سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود برای گرفتن ویزا اقدام کنند. ویزای کشور انگلستان در میان ویزاها از اعتبار خاص و بالایی برخوردار است. با وجود اینکه ارائه خدمات ویزا و کنسولی همچنان برای عموم تعطیل است، مراحل فنی صدور ویزای انگلستان از طریق کارگزاری سفارت در تهران انجام می شود؛ بدیهی است تصمیم گیری نهایی درباره نتیجه درخواست به عهده سفارت است.

بریتانیا از دو جزیره اصلی تشکیل شده است؛ جزیره اصلی و بزرگ تر، بریتانیای کبیر نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان (انگلند) است. جزیره ی دیگر ایرلند است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد. جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) یک کشور مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا است و بخشی از کشور بریتانیا محسوب نمی شود.

 

مزایای ویزای انگلیس

قبل از هر چیز این نکته را دار نظر داشته باشید که تبدیل ویزای انگلیس به اقامت دائم آن امری بسیار مشکل است؛ اما داشتن ویزای انگلستان دارای چند امتیاز و مزیت می باشد که در زیر به آنها می پردازیم:

 

انواع ویزای انگلستان

ویزای انگلیس مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلیس داده می شود. ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی می باشد که دارای اهداف مشخصی است که اعتبار آنها نیز بر حسب نوع ویزا متفاوت می باشد و قبل از تمام شدن تاریخ ویزا شما موظف خواهید بود کشور را ترک کنید و یا این که در بعضی شرایط خاص می توانید ویزای خود را تمدید کنید. ویزاها در کل به سه دسته تقسیم می شوند: «یک بار ورود»، «چند بار ورود» و «ترانزیت» که مدت زمان هر یک متفاوت است. ویزای یک بار ورود فقط برای سه ماه دارای اعتبار است. اگر در طول یک سال بیشتر از یک بار به انگلیس سفر کنید؛ ویزای ما باید ویزای مولتی باشد. مدت زمان اعتبار ویزای مولتی یک سال است و مدت زمان اقامت برای هر ورود 30 روز می باشد. ویزای ترانزیت نیز برای ورود به فرودگاه یک کشور برای رفتن به دیگر کشورها صادر می شود. انواع ویزای انگلستان عبارتند از:

 

 

مراحل دریافت ویزای انگلستان

متقاضایان دریافت هر یک از ویزاهای انگلستان با طی کردن مرحله به مرحله زیر می توانند تقاضای خود را به سفارت انگلستان ارائه دهند:

 

توجه:

 

شرایط دریافت ویزای انگلیس

از سال 2011 تا امروز کشو.ر انگلیس نسب به صدور ویزای انگلستان برای ایرانیان سخت گیری های بیشتری را اعمال می کند و این سخت گیری ها باعث می شود که دریافت ویزای انگلستان پیچیده تر شود و متقاضیان را برای دریافت وقت سفارت و ویزای انگلستان دچار مشکل کند.

 

شرایط دریافت ویزای انگلستان به ترتیب زیر آمده است:

 

مدارک لازم برای ویزای انگلیس