ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-توریستی-کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) زیر مجموعه ­ی ویزای اقامت موقت ( Temporary Resident Visa ) قرار دارد و برای افرادی صادر می­ شود که تابعیت کانادا را ندارند و قصد دارند به صورت قانونی از این کشور دیدن کنند. "اهداف توریستی"، "دیدار با اقوام و نزدیکان"، "همایش­های علمی-تخصصی" و یا "دوره­های آموزشی" از مهم­ترین موارد درخواست ویزای توریستی کانادا از سوی متقاضیان است.

 

ویزای توریستی کانادا به دو  گروه اصلی تقسیم می­شود و برای مدت زمانی معین دارای اعتبار است:

ویزای یک بار ورود کانادا

ویزای یک بار ورود کانادا با نام ویزای "سینگل" نیز در ایران شناخته می­شود. این ویزا تنها اجازه­ی یک بار ورود به خاک کشور کانادا را به متقاضی، آن هم طی زمانی مشخص و برای دوره­ای عمدتاً کوتاه را خواهد داد. دارندگان این نوع ویزا تنها یک بار اجازه ورود به کشور کانادا را خواهند داشت و باید پیش از پایان انقضای مدت زمان ویزای خود خاک کانادا را ترک کنند. توجه داشته باشید که اگر فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل (یک بار ورود)، این کشور را ترک کند به هیچ وجه نمی ­تواند مجدداً به خاک این کشور وارد شود؛ زیرا ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به این کشور است.

 

ویزای چندبار ورود کانادا

ویزای مالتی کانادا در دسته ­بندی ویزاهای موقت قرار دارد. ویزای مالتی که در ایران به عنوان ویزای 5 ساله نیز شناخته می ­شود؛ همان ویزای توریستی کانادا است با ویژگی­ ها و کارکردهای یکسان. مزیت ویزای مالتی کانادا در این است که تا زمان اعتبار پاسپورت خود می ­توانید بدون هیچ­گونه محدودیتی به کشور کانادا سفر کنید. نکته­ ی مهم این است که داشتن ویزای توریستی (چه سینگل و چه مالتی) به معنی داشتن اجازه­ی ورود به کانادا نیست؛ بلکه افسر مهاجرت در هنگام ورود به کانادا با بررسی مدارک و سوألاتی که از مسافر می ­پرسد تشخیص می­ دهد که حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود.

فردی که ویزای مالتی کانادا را دارد تا زمان اعتبار ویزای خود می­ تواند بدون محدودیت زمانی و قانونی وارد خاک کانادا شود و هر بار، به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. بعد از گذشت ۶ ماه، فرد باید یک بار و حداقل به مدت چند ساعت از کانادا خارج شود و بار دیگر به این کشور بازگردد تا اقامت وی در کانادا برای ۶ ماه دیگر تمدید شود.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

حال حاضر به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، فعالیت­های این سفارت به حالت تعلیق درآمده است و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا این امکان را دارند تا از طریق دفاتر نمایندگی سفارت کانادا در  سایر کشورها مانند ترکیه، ارمنستان، دبی، ایتالیا و ... مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند. در مسیر دریافت ویزای توریستی دو عامل کلیدی تعیین کننده­ی سرنوشت پرونده­­ی متقاضی خواهد بود:

 

به طور کلی مدارک لازم ویزای توریستی کانادا برای همه مشترک هستند؛ اما با توجه به شرایط اشتغال و تأهل فرد متقاضی برخی از مدارک نیز باید ضمیمه­ی پرونده شوند.

 

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

از مهم­ترین عوامل در رد شدن ویزای توریستی کانادا می­توان به این موارد اشاره کرد:

 

ریجکت شدن ویزا یکی از تجربیات ناخوشایند هر مسافر است؛ زیرا نه تنها موجب اتلاف وقت و هزینه می­ شود بلکه کلیه برنامه ­های متقاضی را تحت شعاع قرار می­ دهد و گاهاً باعث انصراف متقاضی از سفر می ­شود.  شرکت خدمات گردشگری ستاره رؤیایی آمیتیس با کادری مجرب از کارشناسان در زمینه ­ی ویزای توریستی می­ کوشد از مناسب­ ترین و مطمئن ­ترین راه­ها، هموطنان ایرانی را برای دریافت ویزای توریستی همراهی نماید.