ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 ویزای-دانشجویی-کانادا

 

 ویزای دانشجویی کانادا

کشور کانادا یکی از پیشگامان سرمایه­گذاری در امر آموزش برای تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه ­های کانادا به دلیل قدمت و امکانات آکادمیکی و رفاهی منحصر به فردی که دارند از اولین گزینه ­های انتخاب برای دانشجویان خارجی محسوب می ­شوند. دانشگاه­ های این کشور همواره کانون توجه علاقه ­مندان به تحصیل در خارج هستند؛ زیرا اعطا­ی بورسیه­ های تحصیلی، پایین بودن شهریه نسبت به کشورهایی همچون انگلیس و استرالیا، و نظام آموزشی پیشرفته؛ تمایل ادامه­ ی تحصیل را برای بسیاری از دانشجویان خارجی در این کشور را به وجود آورده است.

ویزای دانشجویی کانادا به عنوان یکی از اقسام ویزای موقت کانادا نوعی جواز موقت برای زندگی و تحصیل در این کشور محسوب می­ شود. دریافت ویزای دانشجویی کانادا این فرصت را در اختیار دانشجو و دانش­آموز قرار می­دهد تا با خیالی آسوده بر تحصیل خود در کشوری که مهد برترین مدارس و دانشگاه­های جهان است تمرکز کند.

اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا کالج معتبر، داشتن مدرک زبان انگلیسی، نداشتن سابقه ارتکاب جرم و برخورداری از توان مالی کافی از شرایط اولیه برای دریافت ویزای دانشجویی است. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی بنابر اعلام وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در زمان درخواست متغیّر خواهد بود. این مدت زمان مشروط به آن است که کلیه مدارک متقاضی اعم از پذیرش تحصیلی آماده بوده و نیاز به بازگشت پرونده برای تکمیل وجود نداشته باشد.

 

شرایط و مدارک درخواست ویزای تحصیلی دانشجویی

مهم­ترین مدرکی که سفارت کانادا در زمان بررسی درخواست ویزای دانشجویی به آن توجه خواهد کرد "تمکن مالی" متقاضی است. در کنار تمکن مالی موارد دیگری نیز برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم هستند: 

 

مزایای تحصیل در کانادا