ستاره رویایی آمیتیس

slidebg1 درخواست-حضوری-ویزای-کانادا

 

درخواست حضوری ویزای کانادا

در حال حاضر به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، فعالیت­ های این سفارت به حالت تعلیق و توقف درآمده است و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا باید از طریق نمایندگان قانونی یا مراجعه­ی حضوری به دفاتر نمایندگی سفارت کانادا در سایر کشورها مانند ترکیه، دبی و ارمنستان و .... مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند و یا از طریق ثبت­ نام آنلاین ویزای کانادا اقدام نمایند.

در این نوع درخواست، متقاضی پس از پر کردن فرم­ ها و آماده کردن سایر مدارک لازم برای ثبت نام می­ تواند به یکی از شعب مجاز VAC مراجعه کند و مدارک خود را جهت ثبت ­نام تحویل دهد. پس از انجام امور ثبت نام و انگشت نگاری، متقاضی یک شماره پیگیری از کارگزاری سفارت دریافت می­ کند و پیگیری­ های بعدی از طریق آن صورت می­ گیرد. در این حالت جواب ویزای متقاضی از طریق ایمیل برای وی ارسال می شود. پس از تحویل مدارک، سفارت پاسپورت را به شما بازگردانده و تا آماده شدن جواب ویزا می­ توانید به ایران بازگردید. نحوه پرداخت هزینه­های سفارت در مراکز مختلف متفاوت است؛ به عنوان مثال در کشور ترکیه باید رسید بانکی واریز وجه را ارائه نمایید و در امارات باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنید. مدارک ارائه شده به سفارت به شما بازگردانده نخواهد شد. انگشت نگاری نیز هم زمان با تحویل مدارک انجام می گیرد.

در حال حاضر خدمات کامل مرتبط با این روش که عبارتند از پرداخت واریزی سفارت، هزینه­های مرتبط با سرویس VAC و همراهی متقاضیان در روز انگشت نگاری؛ در شهرهای استانبول و آنکارا صورت می­پذیرد. توجه داشته باشید که هر کشوری قوانین مخصوص به خود را برای پرداخت واریزی اعمال می­کند.

انتخاب یکی از روش­ های آنلاین و یا حضوری به عهده فرد متقاضی می باشد؛ اما توجه داشته باشید که گاهی پرونده­های کاغذی با تاخیر جوابدهی در سفارت رو به رو می شوند و یا به دلیل سهل انگاری شرکت VFS پاسخ سفارت دیر به متقاضی اعلام می شود، بنابراین این روش به شما توصیه نمی­ شود.